CIĘCIE CNC i GIĘCIE

Cięcie plazmowe i gięcie stali

Cięcie plazmą CNC i gięcie

Cięcie plazmowe CNC to technika cięcia metalu z wykorzystaniem strumienia plazmowego, który podgrzewany jest do bardzo wysokiej temperatury i posiada wysoką prędkość strumienia. Dzięki temu metal topi się, a następnie wyrzucany jest ze szczeliny cięcia. W efekcie otrzymujemy precyzyjne cięcie i możliwość pracy pod różnymi kątami. Jakość cięcia jest bardzo wysoka i gwarantuje gładkie krawędzie.

Cięcie plazmą CNC świetnie nadaje się do zabrudzonych, pomalowanych, czy zardzewiałych materiałów. Dzięki temu, że nie trzeba ich wcześniej oczyszczać, wykonanie cięcia następuje szybko i sprawnie. Cięcie plazmą CNC można wykorzystywać w wielu branżach, dlatego cieszy się dużym zainteresowaniem w wielu firmach i zakładach. Plazma swoim stanem skupienia przypomina gaz, ale ma wyższą jonizację cząstek.

Materiały, jakie nadają się do cięcia plazmowego to, między innymi, takie, które przewodzą prąd, czyli stal i aluminium. Strumień plazmy może przeciąć takie przedmioty jak: kształtowniki, blachy, rury oraz siatki. W zależności od mocy można rozcinać materiały o grubości od 0,5 mm do nawet 150 mm.

Najczęściej zadawane pytania

Jakiej grubości stal możemy ciąć plazmą?

Od 0,5 mm do max 35 mm.

Ile kosztuje cięcie plazmą?

To zawsze indywidualna wycena. Zależy od długości ścieżki cięcia, od ilości wpaleń, od grubości i rodzaju materiału.

Jakiej grubości stal możemy obsłużyć na giętarce?

Maksymalna grubość giętej blachy to 6mm.