338588588 biuro@bascik.pl

NAPRAWY LAKIERNICZE CIESZYN

Lakierowanie pojazdów i ich części

Usługi lakiernicze

W oparciu o posiadane zaplecze techniczne i wykwalifikowaną kadrę oferujemy usługi lakiernicze. Lakiernictwo samochodowe to rzemiosło towarzyszące, przede wszystkim, naprawom blacharskim, na przykład w ramach napraw szkód komunikacyjnych, gdzie zakres napraw i wymian elementów nie pozwala na zachowanie oryginalnych powłok. Usługi lakiernicze nieodzowne być mogą także w przypadku wykrycia, na pojeździe, wad lakieru [łuszczenie, odpryski, nadmierne wypłowienie wskutek promieniowania UV] albo okazać się konieczne jako następstwo usuwania ognisk korozji. Lakierowanie samochodu, jego zakres, warunki zapłaty, zależnie od rodzaju zlecenia, negocjujemy ze zleceniodawcą albo z właściwym towarzystwem ubezpieczeń, na przykład w ramach bezgotówkowej likwidacji szkody z OC sprawcy, z polisy AC. Na prowadzone naprawy lakiernicze udzielamy gwarancji.

Naprawy lakiernicze

Naprawy lakiernicze prowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnej kabiny bezpyłowej i z zastosowaniem mieszalników renomowanych marek. Współcześnie oferowane modele pojazdów wymagają już biegłości w stosowaniu wielowarstwowych lakierów efektowych. Niejednokrotnie lakierowanie samochodu wymaga nałożenia, precyzyjnie dobranych, warstw lakieru i dedykowanych podkładów. Wyrafinowana głębia lakierów trójwarstwowych czy mnogość dodatków efektowych, na przykład lakiery perłowe, nie wybaczają błędów w doborze koloru. Wysokie wymogi technologiczne powodują, że lakiernik samochodowy musi polegać, zarówno, na swojej wiedzy, jak też często sięgać po technologiczne wspomaganie, w postaci spektrometrów elektronicznych. Oczywistym jest, że usługi lakiernicze dotyczą nadal całego tradycyjnego spektrum napraw powłok lakierowanych pojazdów, takich jak kolory bezziarnowe, czyli akrylowe jedno albo dwuwarstwowe lakiery solid, nakładane na pojazdy użytkowe, dostawcze i ciężarowe oraz nadal popularne i trwałe dwu- lub wielowarstwowe lakiery z ziarnem metalicznym, zabezpieczane powłokami bezbarwnymi.

 

Lakiernik samochodowy

Dobry lakiernik samochodowy, jak już wspomniano, musi dobrze orientować się w stosowaniu wielu, rozmaitych technologiach nakładania powłok zabezpieczających i przywracających walor estetyczny pojazdu. Lakierowanie samochodu wymaga zachowania narzuconych reżimów technicznych, zapewnienia wymaganych warunków przygotowania elementów karoserii oraz stosowania odpowiednich metod aplikacji. Dlatego specjalistyczna wiedza i doświadczenie są tak nieodzowne, dla uzyskania pożądanego efektu naprawy lakierniczej. Lakiernik samochodowy, jeśli praca jest następstwem naprawy blacharskiej, na przykład w ramach likwidacji szkody, uczestniczy także we wstępnej ocenie zasadności i szacowaniu nakładów. Po etapie blacharki samochodowej, lakiernik samochodowy odpowiednio przygotowuje przekazane mu pojedyncze elementy karoserii oraz wskazane partie nierozbieralne karoserii auta. Aplikację podkładów i lakierów musi poprzedzić odpowiednie wygładzenie powierzchni elementów, względnie odtworzenie żądanych faktur. Zależnie od metody nakładania warstw [na przykład z utwardzaniem podkładów, lub mokro na mokro], proces obróbek szlifierskich i etapy suszenia / wygrzewania, mogą być jednorazowe lub wymagać powtarzania, w kolejnych krokach. Zaawansowane, nowoczesne lakiery metaliczne, wielowarstwowe, perłowe wymagają też kilkukrotnego osłaniania pola aplikacji, na przykład w przypadku konieczności cieniowania elementów. Lakierowanie samochodu kończy proces całkowitego utwardzenia powłok i ich polerowanie.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób części powinny zostać przygotowane do malowania?

Lakierowanie uszkodzonej karoserii samochodu to złożony proces. Firma świadczy kompleksową obsługę, dlatego też wszystkie części, które mają zostać polakierowane przygotowujemy sami, dzięki czemu dajemy Państwu gwarancję na wykonaną naprawę.

Jak długo trwają naprawy lakiernicze?

Szacunkowy czas każdej naprawy lakierniczej ustalany jest indywidualnie z danym klientem. Praca ta zwykle wymaga minimum 2-3 dni, jednak zależy to głównie od zakresu prac, jaki ma zostać wykonany.

Czy istnieją ograniczenia dotyczące malowanych/lakierowanych elementów?

Nasza firma zaopatrzona jest specjalistyczny sprzęt w tym między innymi bezpyłową kabinę lakierniczą. Przystosowana została do lakierowania zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych tak, więc zasadniczo nie ma ograniczeń w malowaniu poszczególnych elementów.

Jakich farb i sprzętów firma PPHU Baścik używa do malowania/lakierowania?

Do malowania używamy lakierów wodorozcieńczalnych firmy RM oraz DuPont. Wszystkie farby i sprzęty wykorzystywane przez nas pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.