338588588 biuro@bascik.pl
NAPRAWY LAKIERNICZE

Lakierowanie pojazdów i ich części

Lakiernik Cieszyn

Zapewniamy usługi lakierowania pojazdów i ich części na wysokim poziomie technologicznym. Zachowanie odpowiednich reżimów zapewnia bezpyłowa komora lakiernicza, profesjonalny dobór lakierów z gamy profesjonalnych mieszalników. Lakierujemy karoserie z lakierem solid (bez ziarna) w tym ciężarowe i dostawcze, pojazdy w lakierze metalicznym oraz z najnowszymi lakierami z efektem perłowym.

Lakiernik zajmuje się renowacją powierzchni nadwozi samochodowych. Na początek, musi on dokonać oględzin pojazdu i ustalić planowany zakres napraw. Następnie odpowiednio przygotowuje auto do wykonania prac i uważnie dobiera barwę lakieru. Wygładza również nadwozie tak, aby na jego powierzchni nie pozostały żadne chropowatości, stosując do tego celu obróbkę szlifierską. Poza tym, realizuje malowanie podkładowe i suszy powłoki, a gdy nastąpi utwardzenie, zabiera się również za polerowanie. Dopiero w tym momencie może przejść do właściwego lakierowania, poprzez zastosowanie natrysku na przygotowaną powierzchnię. W czasie realizacji swoich obowiązków, współpracuje też z innymi członkami zespołu oraz z przełożonymi.

Serdecznie zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego każdego, komu potrzebny jest w pełni profesjonalny lakiernik w Cieszynie. Dbamy o to, aby realizowane przez nas usługi były dopracowane w każdym szczególe. Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy zarówno z osobami prywatnymi, jak i z firmami.

Najczęściej zadawane pytania

W jaki sposób części powinny zostać przygotowane do malowania?

Lakierowanie uszkodzonej karoserii samochodu to złożony proces. Firma świadczy kompleksową obsługę, dlatego też wszystkie części, które mają zostać polakierowane przygotowujemy sami, dzięki czemu dajemy Państwu gwarancję na wykonaną naprawę.

Jak długo trwają naprawy lakiernicze?

Szacunkowy czas każdej naprawy lakierniczej ustalany jest indywidualnie z danym klientem. Praca ta zwykle wymaga minimum 2-3 dni, jednak zależy to głównie od zakresu prac, jaki ma zostać wykonany.

Czy istnieją ograniczenia dotyczące malowanych/lakierowanych elementów?

Nasza firma zaopatrzona jest specjalistyczny sprzęt w tym między innymi bezpyłową kabinę lakierniczą. Przystosowana została do lakierowania zarówno samochodów osobowych jak i dostawczych tak, więc zasadniczo nie ma ograniczeń w malowaniu poszczególnych elementów.

Jakich farb i sprzętów firma PPHU Baścik używa do malowania/lakierowania?

Do malowania używamy lakierów wodorozcieńczalnych firmy RM oraz DuPont. Wszystkie farby i sprzęty wykorzystywane przez nas pochodzą od znanych i sprawdzonych producentów.