338588588 biuro@bascik.pl

SERWIS AUT CIĘŻAROWYCH

Naprawy pojazdów ciężarowych

Auto serwis ciężarowy

Nasz warsztat oferuje szerokie spektrum usług takich, jak naprawa samochodów ciężarowych. Zakład nasz dysponuje stanowiskami naprawczymi oraz oprzyrządowaniem, pozwalającymi na fachowy serwis aut ciężarowych. Wykonujemy remonty układów zawieszenia, elementów układów pneumatyki, hydraulicznych, wydechu, chłodzenia, paliwowego i elektrycznego. Nasz warsztat samochodów ciężarowych prowadzi, oczywiście, także likwidację szkód komunikacyjnych na tego typu pojazdach. Zapewniamy kompleksową obsługę takich szkód zarówno pod względem formalnym [zgłoszenie, wycena, kosztorysowanie uzgodnienie i rozliczenie], jak też od strony remontowej [począwszy od naprawy mechanicznej, poprzez blacharską, a skończywszy na lakierowaniu]. Serwis ciężarówek prowadzimy z użyciem części od renomowanych dostawców autoryzowanych oraz wielomarkowych hurtowni ogólnokrajowych. Wulkanizacja w zakresie samochodów ciężarowych to także oferta sprzedaży opon do aut, naczep, przyczep oraz maszyn.

 

Warsztat samochodów ciężarowych

Serwis aut ciężarowych wymaga nie tylko odpowiednio obszernych i zaopatrzonych stanowisk naprawczych, ale także odpowiedniej diagnostyki, wprawnego poruszania się w tematyce kosztorysowania i doboru części. Sprawna naprawa pojazdów ciężarowych nie jest możliwa ani bez dostępu do baz producentów danej marki, ani bez kontaktu z producentami rozmaitych zabudów typowych czy specjalistycznych. Naprawa aut ciężarowych, remonty naczep, przyczep, itp, wyposażonych we wszelkiego typu zabudowę kontenerową, chłodniczą, skrzyniową, plandeki, a nawet zabudowy specjalne, jak na przykład specjalistyczna zabudowa pożarnicza, ratownicza, budowlana nie stanowią dziś problemu, tym bardziej, że niezbędne, a nietypowe elementy można wyprodukować, dzięki zaawansowanym technikom współczesnych rzemiosł metalowych.

 

Serwis ciężarówek

Serwis aut ciężarowych nie ogranicza się do usług warsztatowych, stacjonarnych. W ramach usług assistance drogowego lub też na zlecenie indywidualne, podejmujemy się zadań, polegających na działaniu serwisu mobilnego ciężarówek. Niejednokrotnie zestawy pojazdów zatrzymują w trasie awarie, które nie wymagają holowania pojazdów z drogi, a można im zaradzić poprzez interwencję na drodze, czy na parkingu. Dobrym przykładem jest tu wulkanizacja ogumienia samochodów ciężarowych, w tym wypadku polegająca chociażby na pomocy w odkręceniu kół i założeniu koła zapasowego, czy zabranie uszkodzonych egzemplarzy do serwisu opon ciężarowych i dostarczenie już zregenerowanych oraz ich założenie. Innym, często spotykanym przypadkiem dla mobilnego serwisu aut ciężarowych bywają rozmaite drobne awarie układów pneumatyki [np. hamulcowego i sprzęgłowego] którym można doraźnie zaradzić i sprowadzić pojazd do serwisu ciężarówek, „o własnych siłach.”