338588588 biuro@bascik.pl

WULKANIZACJA

Usługi wulkanizacyjne

Serwis opon

Firma nasza wykonuje także usługi indywidualne jako serwis opon. Wymieniamy opony klienta i wyważamy koła na felgach stalowych oraz aluminiowych. Oferujemy sprzedaż wszystkich popularnych marek opon. Oczywiście stacjonarna wymiana opon samochodów osobowych i ciężarowych to nie jedyne czynności, jakie można u nas zlecić. Dokonujemy napraw uszkodzeń w ogumieniu, przechowujemy komplety opon sezonowych, wymieniamy sezonowe komplety ogumienia, wyważamy i wymieniamy kompletne koła, wymieniamy i konfigurujemy czujniki ciśnienia TMPS. Serwis opon możemy, na zlecenie klienta, poszerzyć o dojazd na miejsce usterki, demontaż koła, jego przewóz do wulkanizatora, naprawę i ponowny montaż na miejscu awarii. Powyższe w szczególności dotyczy opon pojazdów ciężarowych oraz przyczep i naczep. W przypadku kiedy wulkanizacja ma dotyczyć przebicia punktowego w trefie bieżnika, wykonujemy naprawę opony na zimno. W przypadku uszkodzeń bocznych, w przypadku opon ciężarowych lub maszynowych, możemy przewieźć oponę do wulkanizacji na ciepło, celem oceny możliwości naprawy i wykonania czynności.

 

Wulkanizacja

Nowoczesne technologie wulkanizacji powodują, że klient nie musi ograniczać się dziś do wymiany uszkodzonego ogumienia. Wulkanizator ma do wyboru dwie podstawowe metody usuwania usterek,p rzy czym, generalnie termin usterka dotyczy przebić [częste i proste w naprawie] oraz nierozległych rozcięć [na szczęście rzadkie i trudniejsze do zniwelowania]. Wulkanizacja na zimno jest prosta i tania w zastosowaniu, nie obciąża zbytnio kieszeni klienta i jest powszechnie oraz z powodzeniem stosowana, w licznych zakładach wulkanizatorskich, do przedłużenia użytkowania opony, aż do jej całkowitego technicznego zużycia. Czynności takie można wykonać „na poczekaniu.” Wulkanizacja na ciepło wymaga stosowania odmiennej technologii i posiadania specjalnych form oraz maszyn. Zajmuje też zdecydowanie więcej czasu.

 

Wymiana opon

Staranna wymiana opon w pojeździe służy bezpieczeństwu użytkownika auta i wymaga przestrzegania kilku prostych zasad. Pomocny jest regularny serwis opon. Wulkanizator oceni stan techniczny ogumienia, zmierzy głębokość bieżnika. Jeśli nie stwierdzi wad, może zaproponować wyważenie kół, przed kolejnym sezonem. Nie należy bowiem użytkować opon uszkodzonych, z nieodpowiednim ciśnieniem, nadmiernie zużytych i różniących się, od siebie, właściwościami oraz kształtem bieżnika. Co prawda, do niedawana, uznawano, że dotyczy to ogumienia na poszczególnych osiach pojazdu, ale obecnie, w samochodach naszpikowanych elektronicznymi asystentami bezpieczeństwa, zaleca się stosowania opon jednakowych, nawet w autach o napędzie tylko na jedną oś [o ile, oczywiście, samochód nie został fabrycznie wyprodukowany z odmiennym rozmiarem kół na osiach]. Serwis opon może także podpowiedzieć, czy i w jakich odstępach czasu, dokonać zalecanej rotacji ogumienia, pomiędzy osią przednią i tylną auta. Szczególnie w przypadku pojazdów o stałym napędzie na cztery koła, równomierne zużycie bieżnika wpływa trakcję. Producenci pojazdów określają częstość rotacji w instrukcjach obsługi. Oczywiście, wykonanie wymiany kół pomiędzy osiami, z wyważeniem, oferuje nasz wulkanizator.